zima (7) zima (6) zima (5) zima (4) zima (3) zima (2) zima (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt dla schroniska

w Chrcynnie

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Nowym Mieście pod opieką nauczycielki Pani Anny Fałczyńskiej zorganizowano zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt znajdujących się w schronisku w Chrcynnie - Fundacja „Centrum Ochrony Środowiska” ul. Dąbrowskiego 18, 05-190 Nasielsk, do którego przekazywane są bezdomne psy odłowione na terenie gminy Nowe Miasto.

W ramach akcji „Stop pustym miskom - pomóż schroniskom” uczniowie szkoły podstawowej zebrali 931 kg karmy. Była to dla wszystkich prawdziwa lekcja odpowiedzialności i uświadomienie uczniom, że zwierzęta są wrażliwymi, czującymi istotami, mającymi podobnie jak ludzie swoje prawa, które muszą być przestrzegane. 

Nagrodą dla klasy, która zebrała najwięcej karmy był wyjazd w dniu 16 listopada 2017 roku do schroniska w Chrcynnie, podczas którego przekazano zebraną karmę.

Podczas pobytu w schronisku Pan Krzysztof  Łukasiewicz i wolontariuszka Pani Marta Gnadkowska  z cierpliwością i dużym zaangażowaniem opowiadali o funkcjonowaniu schroniska i serdecznie podziękowali za dostarczoną pomoc.

Wolontariuszka  Pani Marta Gnadkowska oprowadziła uczniów po obiekcie, gdzie można było zobaczyć psy tam przebywające. Uczniowie mogli poznać wolontariuszkę, która  bardzo aktywnie angażuje się w działalność na rzecz schroniska m.in. wyprowadza psy na spacer.

Pan Krzysztof  Łukasiewicz w ramach podziękowania uczniom za zebranie karmy dla bezdomnych zwierząt zorganizował ognisko.

Apelujemy do ludzi z sercem, jeśli chcesz zyskać wiernego przyjaciela zgłoś się do schroniska i zaadoptuj bezdomnego pieska.

 

Urząd Gminy Nowe Miasto

Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji

listopad,  2017

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service