zima (7) zima (6) zima (5) zima (4) zima (3) zima (2) zima (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Od 2011 roku w Gminie Nowe Miasto funkcjonuje Gminne Centrum Alarmowe SMS (dalej: GCA SMS). Jest to system, który w łatwy sposób umożliwia komunikację z naszymi mieszkańcami oraz usprawnia i przyspiesza rozsyłanie informacji wewnątrz organizacji ważnych dla funkcjonowania Gminy – np. do sołtysów, radnych lub grupy zarządzania kryzysowego (zarządzający akcją, komendant policji, straży gminnej, straży pożarnej, weterynarz itp.).

W łatwy, prosty, a przede wszystkim szybki sposób jesteśmy w stanie wysłać wiadomość do określonej grupy docelowej. Po wybraniu właściwej grupy z menu na stronie www jednym kliknięciem można wysłać wiadomość do wszystkich odbiorców.

Chcesz być powiadamiany o zagrożeniach meteorologicznych lub hydrologicznych? Skontaktuj się w tym celu z Referatem Organizacyjnym i Oświaty w naszym Urzędzie, a dopiszemy Twój numer telefonu komórkowego do naszej bazy danych.

Informacje o zagrożeniach pochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (dalej: IMGW). Poprzez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK), a dalej Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (PCZK) trafiają do naszego Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego (GCZK). Następnie, jeżeli tylko trafi do nas informacja o zagrożeniu z IMGW, przesyłamy ją naszym abonentom w formie krótkiej wiadomości tekstowej (SMS), wykorzystując przy tym GCA SMS.

Pamiętaj!!! Przekazujemy ostrzeżenia meteo i hydrologiczne, które do nas trafiły z IMGW, najszybciej jak możemy.

Poniżej przykłady wysłanych wiadomości poprzez GCA SMS:

z dnia 03.08.2012r.

WOJ. MAZOWIECKIE - MOZLIWE BURZE Z GRADEM DO GODZ. 23.00 DNIA DZISIEJSZEGO, DESZCZ OD 20 DO 30mm, WIATR W PORYWACH DO 90km/h. PRAWDOPODOBIENSTWO 80% ZRODLO:IMGW

z dnia 21.06.2012r.

Stopien zagrozenia 1. Przewiduje sie do godz. 23.00 wystapienie burz, lokalnie z gradem/opady deszczu od 20 do 30 mm, lokalnie do 40 mm/wiatr w porywach do 60-75 km/h. Prawdopodobienstwo wystapienia 80%-Zrodlo: IMGW. Urzad Gminy Nowe Miasto

z dnia 24.02.2012r.

W dniu dzisiejszym Wójt Gminy Nowe Miasto Sławomir Zalewski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe dla sołectw leżących wzdłuż rzeki Sony. Całodobowy dyżur pełni Juliusz Wardzyński, Z-ca Szefa Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (tel. 667-476-345).

z dnia 14.02.2012r.

Urząd Gminy Nowe Miasto informuje: ZAMIEĆ ŚNIEŻNA od 23.00/14.02 do 18.00/15.02. Wiatr w porywach do 70 km/h, opady śniegu 8-12 cm. O przypadkach powstawania zasp prosimy informować Pana K. Konieczka.

Opracował: Juliusz Wardzyński 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service