do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nastrojowo i patriotycznie – tak wyglądało popołudnie 27 maja 2018 roku w parku przy ul. Główny Rynek w Nowym Mieście. Odbył się tego dnia Koncert Pieśni Patriotycznych pn. ,,Gmina Nowe Miasto dla Niepodległej”. Mieszkańców powitał Wójt Gminy Sławomir Zalewski i wspomniał, że to dzięki poświęceniu tamtych pokoleń Polaków, którzy oddali swoje życie i przelali krew za naszą Ojczyznę, możemy teraz żyć w niepodległej wolnej Polsce i dodał, że dla tamtych żołnierzy patriotyzm był przelaniem krwi, oddaniem życia dla umiłowanej matki Ojczyzny, a dziś patriotyzm to pamięć o tamtych wydarzeniach i dbanie o to, żebyśmy nigdy nie utracili niepodległości. Korzystając z okazji przekazał również najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, które miały swoje święto w dniu poprzedzającym koncert oraz dzieciom małym i dużym, które będą swoje święto miały już w najbliższy piątek.

Koncert rozpoczął się od występu dzieci z Przedszkola Samorządowego Misia Uszatka w Nowym Mieście. Młodzi artyści w pięknych biało-czerwonych strojach  wyrecytowali wierszyki, zaśpiewali piosenkę oraz zatańczyli.

Następnie w nastrojowy patriotyczny klimat wprowadziły mieszkańców piosenki w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. Usłyszeliśmy: „Sen o Warszawie” - w wykonaniu Karoliny Konopy, „Piękna historia” - Natalii Jakubiak, „To nasza ojczyzna” - Julii  Morawskiej, „11 listopada” - Julii Radomskiej, a „Jak długo na Wawelu” zaśpiewała Maja Szwejkowska. Grupa wolontariuszy z tej placówki przeprowadziła zbiórkę na rzecz budowy pomnika ku czci i pamięci żołnierzy wojny 1920 roku.

Koncert uświetnił także występ gościa specjalnego - chóru męskiego Oktetu OKTAWIAN, który wywodzi się z chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej, pod dyrekcją Barbary Hijewskiej.

Niespodzianką na zakończenie było wypuszczenie przez Wójta, w towarzystwie dzieci, biało-czerwonych balonów w niebo.

 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert był otwartą imprezą publiczną a jej przebieg utrwalany. Każdy uczestnik, który zdecydował się wziąć udział w koncercie wyraził zgodę na nieodpłatne wykorzystanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku. Zgoda udzielona została na czas nieokreślony i bez ograniczeń terytorialnych. Zgoda obejmuje również rozpowszechnianie wizerunku przez osoby trzecie w ramach nadawania oraz publicznego odtwarzania  materiałów marketingowych, zdjęć, reportaży, filmów promocyjnych, programów telewizyjnych oraz informacji dotyczących koncertu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service