zima (7) zima (6) zima (5) zima (4) zima (3) zima (2) zima (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nastrojowo i patriotycznie – tak wyglądało popołudnie 27 maja 2018 roku w parku przy ul. Główny Rynek w Nowym Mieście. Odbył się tego dnia Koncert Pieśni Patriotycznych pn. ,,Gmina Nowe Miasto dla Niepodległej”. Mieszkańców powitał Wójt Gminy Sławomir Zalewski i wspomniał, że to dzięki poświęceniu tamtych pokoleń Polaków, którzy oddali swoje życie i przelali krew za naszą Ojczyznę, możemy teraz żyć w niepodległej wolnej Polsce i dodał, że dla tamtych żołnierzy patriotyzm był przelaniem krwi, oddaniem życia dla umiłowanej matki Ojczyzny, a dziś patriotyzm to pamięć o tamtych wydarzeniach i dbanie o to, żebyśmy nigdy nie utracili niepodległości. Korzystając z okazji przekazał również najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom, które miały swoje święto w dniu poprzedzającym koncert oraz dzieciom małym i dużym, które będą swoje święto miały już w najbliższy piątek.

Koncert rozpoczął się od występu dzieci z Przedszkola Samorządowego Misia Uszatka w Nowym Mieście. Młodzi artyści w pięknych biało-czerwonych strojach  wyrecytowali wierszyki, zaśpiewali piosenkę oraz zatańczyli.

Następnie w nastrojowy patriotyczny klimat wprowadziły mieszkańców piosenki w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół im. Integracji Europejskiej w Nowym Mieście. Usłyszeliśmy: „Sen o Warszawie” - w wykonaniu Karoliny Konopy, „Piękna historia” - Natalii Jakubiak, „To nasza ojczyzna” - Julii  Morawskiej, „11 listopada” - Julii Radomskiej, a „Jak długo na Wawelu” zaśpiewała Maja Szwejkowska. Grupa wolontariuszy z tej placówki przeprowadziła zbiórkę na rzecz budowy pomnika ku czci i pamięci żołnierzy wojny 1920 roku.

Koncert uświetnił także występ gościa specjalnego - chóru męskiego Oktetu OKTAWIAN, który wywodzi się z chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej oraz Warszawskiej Opery Kameralnej i Filharmonii Narodowej, pod dyrekcją Barbary Hijewskiej.

Niespodzianką na zakończenie było wypuszczenie przez Wójta, w towarzystwie dzieci, biało-czerwonych balonów w niebo.

 
 
 
 
 
 
 
 

Koncert był otwartą imprezą publiczną a jej przebieg utrwalany. Każdy uczestnik, który zdecydował się wziąć udział w koncercie wyraził zgodę na nieodpłatne wykorzystanie i rozpowszechnianie swojego wizerunku. Zgoda udzielona została na czas nieokreślony i bez ograniczeń terytorialnych. Zgoda obejmuje również rozpowszechnianie wizerunku przez osoby trzecie w ramach nadawania oraz publicznego odtwarzania  materiałów marketingowych, zdjęć, reportaży, filmów promocyjnych, programów telewizyjnych oraz informacji dotyczących koncertu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service