zima (7) zima (6) zima (5) zima (4) zima (3) zima (2) zima (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PROGRAM OPERACYJNY INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO 2014 - 2020

WIĘCEJ...

 
 
 
 
 
 
 
 

 Aktualności

 
 
 
 

Urząd Gminy Nowe Miasto informuje, iż adal toczą się prace związane z budową kanalizacji sanitarnej na ulicach:

Polna, Tartaczna, Ogrodowa.

Jako kolejny etap prac zaplanowane są ulice:

Błonie, Kwiatowa, Browarna, Zielony Rynek, Zakroczymska, Waryńskiego.

Termin rozpoczęcia prac budowlanych na wyżej wymienionych ulicach jest uzależniony od warunków atmosferycznych.

Bardzo przepraszamy Państwa za utrudnienia.

 
 
 
 

-------------------------------------------------------------------------------------

 
 
 
 

Szanowni Państwo,
jest mi niezmiernie miło zakomunikować, że dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, gmina Nowe Miasto wydała publikację autorstwa Pana Pawła Słupskiego, młodego pasjonata historii, mieszkańca naszej gminy, pt. „Historia Gminy Nowe Miasto – Czas mija, pamięć pozostaje”, w której opisuje dzieje poszczególnych miejscowości, a także losy mieszkańców, którzy przelewali krew i poświęcali swoje życie dla wolności Polski i Naszej Małej Ojczyzny. Książka będzie dostępna nieodpłatnie dla Mieszkańców, od dzisiaj w Urzędzie Gminy, od godziny 13 w pokoju nr 5. Przewidziany jest 1 egzemplarz dla gospodarstwa domowego. Pierwsza partia książki w pierwszej kolejności została przekazana jej autorowi dla Mieszkańców, którzy dzielili się swoimi wspomnieniami i wiedzą na temat historii Naszej Gminy. W ciągu tygodnia będą nadsyłane kolejne partie publikacji, stąd proszę o cierpliwość i zrozumienie, jeśli w danym dniu jej zabraknie.

 

Wójt Gminy Nowe Miasto

Sławomir Dariusz Zalewski

 
 
 
 
 
 
 
 

___________________________________________________________________________

 
 
 
 
Harmonogramy czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznego przedszkola oraz klas I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020
5 marca 2019 roku, godz. 17.00
W dniu 31 stycznia 2019 roku w Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudę, jubilatom obchodzącym 50–lecie pożycia małżeńskiego, mieszkającym na terenie gminy Nowe Miasto.
(zmiany w ustawie o Karcie Dużej Rodziny)
Uprzejmie informuję, że w dniu 01 lutego 2019 r. (piątek) o godz. 17:00 w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście ul. Zielony Rynek 30 odbędzie się spotkanie o charakterze informacyjnym, poświęcone problemom związanym z uzależnieniem od alkoholu oraz metodom terapii i działalności wspólnoty Anonimowych Alkoholików.
Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą przyjmowały wnioski na tzw. małe przetwórstwo. W tegorocznym naborze wprowadzono szereg zmian, m. in. rozszerzono grono osób, które mogą ubiegać się o takie wsparcie finansowe.
Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców oraz obniżą koszty związane z ich przechowywaniem.
Przedsiębiorco! Do Twojej dyspozycji udostępniliśmy już nową wersję programu Płatnik (wersja 10.02.002). Z tej wersji programu wszyscy użytkownicy powinni zacząć korzystać 26 stycznia 2019 r.
Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie internetowej, anonimowej ankiety.
LGD-Przyjazne Mazowsze zaprasza wszystkich zainteresowanych do włączenia się w działania na rzecz wspierania tworzenia krótkich łańcuchów dostaw na obszarze powiatu płońskiego oraz Mazowsza, czyli sprzedaży produktów od rolnika bez pośrednika.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Ciechanowie uprzejmie informuje, że rolnicy lub renciści pobierający świadczenie z naszej instytucji, a spełniający poniższe warunki mogą skorzystać z rehabilitacji leczniczej.
do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2018/2019
w ramach realizacji zadań ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości, którego Dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.
Dotyczy realizacji planu działania priorytetowego na terenie Gminy Nowe Miasto
OD 1 LIPCA NA MAZOWSZU OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ SPALANIA W KOTŁACH, PIECACH I KOMINKACH
W dniu 24 października 2017 roku Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął tzw. "uchwałę antysmogową".
UWAGA!!! Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Płońsku informuje, że w centralnej części województwa mazowieckiego wykryto dziki zarażone wirusem Afrykańskiego Pomoru Świń.
Od 1 stycznia 2018 r. zmienią się zasady rozliczeń z ZUS.
Informujemy, że Ministerstwo Cyfryzacji z Centralnym Ośrodkiem Informatyki wdrożyło nową e-usługę dla obywateli.
Informacja Wójta Gminy Nowe Miasto dla osób doświadczających trwałych lub okresowych trudności w komunikowaniu się.
Urząd Gminy Nowe Miasto informuje, że na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy (parter i piętro) oraz na tablicach w sołectwach, umieszczane są wykazy oraz ogłoszenia o przetargach i sprzedaży nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa, położonych na terenie Gminy Nowe Miasto.
Od 7 listopada 2016 roku obowiązuje zmiana wysokości opłat za usługi sportowo-rekreacyjne świadczone w Hali Sportowej w Nowym Mieście.
Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia, dokumenty lub inne materiały związane z historią Gminy Nowe Miasto prosimy o kontakt.
Chcesz poznać swoje prawa? Szukasz pomocy? Zgłoś się do Powiatowego Rzecznika Konsumentów.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service