do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

„Gdy zginie ostatnia pszczoła na kuli ziemskiej, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia” – powiedział Albert Einstein. Strażacy  wiedzą o tym i dlatego ratują te małe, ale jakże ważne owady. Ratują dzikie roje i przekazują je miejscowym pszczelarzom, uświadamiają okolicznych rolników o dostosowywaniu godzin oprysków do aktywności pszczół, aby im nie szkodzić. Uratowali już kilkadziesiąt rodzin pszczół, a mieszkańcy zamiast wzywać firmy dezynfekcyjne, dzwonią po strażaków, którzy zabierają pszczoły do nowych domów.

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Mieście została laureatem drugiej edycji konkursu „Floriany 2018”.

Floriany to Ogólnopolski Konkurs zorganizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz  redakcję miesięcznika „Strażak” skierowany do strażaków ochotników.

Nasza jednostka otrzymała  symboliczną statuetkę -  nagrodę główną w kategorii: Ochrona środowiska i ekologia – kategoria specjalna „Ratujmy i uczmy ratować”, za inicjatywę „Pszczoły”.

Oprócz symbolicznej Statuetki otrzymała również motopompę.

Jednostce OSP Nowe Miasto jeszcze raz gratulujemy.

 

                                                   Wójt Gminy

                                                       Sławomir Zalewski

 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service