jesień (3) jesień (6) jesień (5) jesień (7) jesień (2) jesień (6) jesień (5) jesień (9) jesień (3) jesień (1) jesień (10) jesień (8) wiosna wiosna wiosna 2013 (2) wiosna
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W słoneczne, niedzielne popołudnie 16 lipca br. nad Zalewem Nowomiejskim, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą", odbyły się pokazy z ratownictwa wodnego, technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zebrani w rejonie nowego mola mieszkańcy Nowego Miasta oraz wczasowicze mogli obejrzeć, w jaki sposób podejmuje się z wody osobę tonącą oraz jak udziela się jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli także samemu nauczyć się tych podstawowych, dość prostych do zapamiętania procedur związanych z przywracaniem czynności życiowych korzystając ze szkoleniowych fantomów.

Następnie ćwiczący zademonstrowali szerokiej publice, w jaki sposób praktycznie zabezpiecza się miejsce wypadku drogowego, oraz jak wydostać poszkodowane osoby z rozbitego samochodu i udzielić im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Organizatorem pokazów była Komenda Powiatowa Policji w Płońsku wraz z Ochotniczą Strażą Pożarna w Nowym Mieście, Ochotniczą Strażą Pożarną (ratownictwo wodne) w Płońsku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, Urzędem Gminy Nowe Miasto i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Mieście.

 

Opracowanie: J. Wardzyński

Nowe Miasto, 19 lipca 2017

 

Zdjęcia: źródło prywatne, OSP Płońsk i Nowe Miasto, KPP Płońsk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service