do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Władze Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Mieście

 1. Elżbieta Kołpaczewska – przewodnicząca
 2. Grażyna Wojciechowska – wiceprzewodnicząca
 3. Zenon Józefiak – skarbnik
 4. Krystyna Parda - sekretarz
 5. Elżbieta Pepłowska – członek
 6. Alicja Supińska – członek
 7. Stanisław Żarek – członek

 

Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów nr 1 w Nowym Mieście rozpoczęło swoją działalność 1 stycznia 1975 roku. Pierwszym przewodniczącym Koła był Pan Eugeniusz Żebrowski. W ciągu ostatnich 10 lat Kołu przewodniczyła Pani Danuta Czaplicka. Członkami Koła Są seniorzy z Nowego Miasta i okolicznych miejscowości. W obecnej chwili zrzesza 63 członków w wieku od 60 do 90 lat. Jako jedyne w Polsce od 1981 roku, Koło gminne posiada swój sztandar. Poczet sztandarowy uczestniczy we wszystkich ważnych uroczystościach państwowych, kościelnych, i związkowych na terenie gminy i powiatu.

Koło pracuje według ustalonego planu na dany rok kalendarzowy (do wglądu). Seniorzy czynnie uczestniczą w imprezach kulturalnych, patriotycznych i kościelnych w gminie i w powiecie: Jarmarki Nowomiejskie, Dożynki, Obchody Narodowego Święta Niepodległości itp.

Co roku członkowie Koła wyjeżdżają na różne wycieczki jednodniowe, np. do Sandomierza, Lublina, Zamościa, Trójmiasta, Skierniewic oraz kilkudniowe wczasy dla seniora min. do Władysławowa, Kątów Rybackich czy Ustki. Organizowane są również spotkania przy grillu, dni seniora, tłusty czwartek, spotkania opłatkowe i wielkanocne, na które zapraszani są goście z zewnątrz. Odbywają się również spotkania okazjonalne z policją, wójtem gminy, księdzem misjonarzem.

Spotkania seniorów odbywają się co dwa tygodnie w środy o godz. 10.00, we własnej siedzibie Koła – Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, ul. Zielony Rynek 30.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów do zapisywania się do naszego Koła.

 

                                                                             Zarząd Koła

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ZESPÓŁ ,,WARTO ŻYĆ"

Warto żyć pięknie i ciekawie. W życiu nigdy na nic nie jest za późno. Śpiewanie to nasza pasja. To szansa na lepsze życie wypełnione treścią i pięknem.

Zespół ,,WARTO ŻYĆ" to grupa wokalno-instrumentalna, która powstała w 2008 roku (w 2023 roku obchodzić będzie 15-lecia istnienia) z inicjatywy Pani Haliny Boszko i śp. Pani Anny Zielińskiej. Obecny skład to 10 pań seniorek, które reprezentują Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów w Nowym Mieście. Działa pod patronatem Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Mieście. Muzyczną pieczę nad Zespołem sprawuje instruktor MGOK Pan Mariusz Kocięda oraz gościnnie gra Pan Tomasz Lupa. Repertuar Zespołu to piosenki: biesiadne, ludowe, patriotyczne i okolicznościowe.

Zespół aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych swojej gminy oraz okolicznych miejscowościach powiatu i poza jego granicami: dożynki, świąta ludowe, festiwale piosenki, jarmarki, przeglądy zespołów ludowych, koncerty chaytatywne.

Grupa w swoim dorobku artystycznym posiada:

 • pierwszą nagrodę na 7 Przeglądzie Zespołów Ludowych - Poświętne 2016 rok,
 • trzecią nagrodę na Przeglądzie Zespołów Artystycznych Seniorów w Glinojecku,
 • liczne puchary,
 • dyplomy,
 • wyróżnienia,
 • podziękowania,
 • nagrody rzeczowe.

SKŁAD ZESPOŁU:

 1. Gburzyńska Janina
 2. Podgórska Barbara
 3. Kaftanowicz Jadwiga
 4. Kołpaczewska Elżbieta
 5. Majkowska Barbara
 6. Mieszkowska Daniela
 7. Pepłowska Elżbieta
 8. Supińska Alina
 9. Jonka Bogusława
 10. Wojciechowska Grażyna
 11. Markowska Zofia

SKŁAD KAPELI:

 1. Kocięda Mariusz - instruktor muzyczny, śpiew, akordeon

Kontakt z zespołem:

Elżbieta Kołpaczewska – Przewodnicząca Koła i Kierownik Zespołu, tel. 501 276 712

 

Zapraszamy w swoje szeregi wszystkich seniorów którym ,,w duszy gra" w każdy czwartek, o godz. 13.30 do siedziby Zespołu w Wiejskim Ośrodku Kultury w Nowym Mieście, ul. Zielony Rynek 30.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service