do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie da się rozwiązać problemu bezdomności zwierząt, poprzestając na wyłapywaniu zwierząt bezdomnych i oddawania ich do schronisk. Bez powszechnej kastracji psów i kotów nie ograniczymy bezdomności zwierząt. Konieczne są również działania, dotyczące m.in. znakowania (czipowania) psów i kotów.


Kastracja to jedyny humanitarny sposób, który w krótkim czasie doprowadzi do ograniczenia bezdomności psów i  kotów, dzięki czemu ograniczymy cierpienie tych niechcianych „słodkich szczeniaków” których nikt nie chce wziąć i są porzucane. Według prawa bezdomne zwierzę musi mieć zapewnioną opiekę, co oznacza, że całość kosztów musi pokryć jednostka samorządu a zapewnienie opieki w schronisku jest bardzo kosztowne. Należy nadmienić, że wykastrowane zwierzę żyje dłużej, zachorowalność na nowotwory jest o wiele mniejsza.

 

 


Urząd Gminy Nowe Miasto
Referat Gospodarki Komunalnej Przestrzennej i Ochrony Środowiska
Listopad 2021

 

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service