do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj Dzień Seniora 2017

Dnia 4 listopada 2017 roku, w Wiejskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste spotkanie członków Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nowym Mieście.

 
 
 
 

W spotkaniu jako zaproszone osoby brali udział: Wójt Gminy Sławomir Zalewski, Przewodniczący Rady Gminy Marek Caliński, Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Oddziału Rejonowego w Płońsku Pan Janusz Rosiak, Sekretarz Gminy Elżbieta Zalewska.

Wójt Gminy Nowe Miasto został odznaczony przez emerytów. Z inicjatywy Koła Emerytów i Rencistów w Nowym Mieście w ramach podziękowań za współpracę, wsparcie i pomoc, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów odznaczył Wójta Gminy Nowe Miasto. Sławomirowi Zalewskiemu została wręczona Złota Odznaka Honorowa za szczegolne zasługi dla Związku. Odznakę wręczył Przewodniczący Polskiego Związku Emerytów i Rencistów Oddziału Rejonowego w Plonsku Pan Janusz Rosiak oraz wiceprzewodnicząca Koła Pani Elżbieta Kołpaczewska.

Wójt Gminy, podziękował za aktywność i angażowanie się w wieloletnią pracę na rzecz Koła oraz w życie społeczne i kulturalne naszej ,,Małej Ojczyzny”. Wraz z przewodniczacym rady gminy złożyli życzenia i wręczyli słodki upominek.

Uroczysty charakter spotkania podkreślał fakt, bowiem świętowano inaugurację obchodów Dnia Seniora Koła w Nowym Mieście.

Wiceprzewodnicząca Koła złożyła Seniorom życzenia ,,...wiele, wiele lat zdrowia, tyleż ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, bowiem człowiek urodził się po to aby się radować, pomimo że chwila radości trwa niezmiernie krótko, a później znika, ale zawsze zostawia za sobą nadzieję i jeszcze trwalsze wspomnienia..."

Spotkanie poprowadził Pan Janusz Prokopczyk dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

 

Opracowanie: Elżbieta Zalewska - Sekretarz Gminy

Urząd Gminy, listopad 2017r.

 

W roku 2017 Europejski Dzień Seniora przypadł na 20 pażdziernika (piątek).

Dzień Seniora obchodzony jest w kilku wariantach na poziomie globalnym i lokalnym. 1 pażdziernika jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 pażdziernika jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają wspólny cel- kształtowac społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmowanie wszelkich działań mających na celu zapewnienie im godnego życia.

W Polsce  w 2017roku Dzień Seniora przypada na dzień 14 listopada (wtorek).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service