do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj Ocalmy od zapomnienia...

Jeżeli posiadacie Państwo zdjęcia, dokumenty lub inne materiały związane z historią Gminy Nowe Miasto prosimy o kontakt.

 
 
 
 
 
 
 
 

Stwórzmy wystawę „Z kart historii…”. Prezentacja archiwalnych materiałów jako sentymentalna podróż w przeszłość będzie możliwa do zrealizowania tylko i wyłącznie wspólnie z mieszkańcami gminy. W każdym domu są zdjęcia, te nowe na twardych dyskach komputerów, te starsze w albumach na półkach i te najstarsze pieczołowicie poukładane na kartach albumów lub schowane głęboko i czekające na odnalezienie. Pragniemy zachęcić Państwa do przejrzenia domowych archiwów, poszukiwania materiałów i zdjęć, które przedstawiają „życie wsi”, uroczystości gminne i kościelne oraz szkolne wspomnienia. Niech to będzie brukowana ulica w tle, fragment budynków, których już nie ma, jakiś widok na wieś sprzed wielu lat, figurka przydrożna… Niech to będą informacje o ludziach, którzy w codziennym trudzie tworzyli historię Naszej Małej Ojczyzny. Dzięki kopii takich fotografii i materiałów i nadaniu im drugiego życia możliwe jest stworzenie „rodzinnego albumu” gminy.

Popularyzując historię i ludzi ocalmy naszą przeszłość dla przyszłości i kolejnych pokoleń...

Zapraszamy do współpracy!

 

UWAGA!

Udostępnione materiały zostaną skopiowane a oryginały zwrócone właścicielom.

 

Kontakt:

Referat Organizacyjny i Oświaty

jbandurska@ugnowemiasto.pl

tel. 23 661 49 26(27)

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service