do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

W słoneczne, niedzielne popołudnie 16 lipca br. nad Zalewem Nowomiejskim, w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą", odbyły się pokazy z ratownictwa wodnego, technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Zebrani w rejonie nowego mola mieszkańcy Nowego Miasta oraz wczasowicze mogli obejrzeć, w jaki sposób podejmuje się z wody osobę tonącą oraz jak udziela się jej pierwszej pomocy przedmedycznej. Mogli także samemu nauczyć się tych podstawowych, dość prostych do zapamiętania procedur związanych z przywracaniem czynności życiowych korzystając ze szkoleniowych fantomów.

Następnie ćwiczący zademonstrowali szerokiej publice, w jaki sposób praktycznie zabezpiecza się miejsce wypadku drogowego, oraz jak wydostać poszkodowane osoby z rozbitego samochodu i udzielić im kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Organizatorem pokazów była Komenda Powiatowa Policji w Płońsku wraz z Ochotniczą Strażą Pożarna w Nowym Mieście, Ochotniczą Strażą Pożarną (ratownictwo wodne) w Płońsku, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku, Urzędem Gminy Nowe Miasto i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowym Mieście.

 

Opracowanie: J. Wardzyński

Nowe Miasto, 19 lipca 2017

 

Zdjęcia: źródło prywatne, OSP Płońsk i Nowe Miasto, KPP Płońsk

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service