do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Drukuj VIII Jarmark Raciąski 2021

14-15 sierpnia 2021

 
 
 
 
 
 
 
 

Niezwykle miło nam poinformować Państwa o zbliżającym się, organizowanym przez Miejskie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu wspólnie z Gminą Miasto Raciąż, Gminą Raciąż oraz Zespołem Szkół w Raciążu - już po raz ósmy - Jarmarku Raciąskim. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 14-15 sierpnia, w Parku Miejskim przy ul. Parkowej w sąsiedztwie siedziby Miejskiego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji im. Ryszarda Kaczorowskiego w Raciążu. Drugiego dnia wydarzenia odbędą się również V Miejsko – Gminne Dożynki Parafialne. Jarmark Raciąski to cykliczna impreza plenerowa, która organizowana jest nieprzerwanie od 2014 roku. 

Jarmark od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Miasta Raciąż i Gminy Raciąż, ale i także całego powiatu płońskiego. Wydarzenie  to stało się ważnym punktem na mapie imprez organizowanych na północnym Mazowszu.

Organizatorzy Jarmarku przywiązują uwagę do promowania oraz zachowania dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Jest to dobra okazja do zapoznania się z ofertą lokalnych  przedsiębiorców, producentów, twórców, wytwórców, a także artystów.  Na jarmarcznych kramach będzie można znaleźć  i nabyć wiele ciekawych rzeczy tj. rękodzieło, rzeźby, ceramikę, wyroby garncarskie, ręcznie robioną biżuterię, a także produkty wyrabiane zgodnie z tradycyjną regionalną recepturą: sery, miody, regionalne nalewki, wędliny, pieczywo oraz wypieki na słodko. A najlepsze stoiska zostaną nagrodzone w konkursie.

Organizatorów niezmiernie cieszy fakt, że po raz kolejny tak licznie udział w wydarzeniu wezmą lokalne Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia. Będą one nie tylko prezentować swoje wyroby ale wezmą również udział w konkursie kulinarnym na regionalną potrawę. Listę atrakcji Raciąskiego Jarmarku uzupełniają warsztaty rękodzielnicze i tańca ludowego, spektakle teatralne, gry, zabawy i konkursy familijne z nagrodami. Przygotowaliśmy  także  strefę zabaw dla najmłodszych.  Do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy artystów, pasjonatów, którzy poprzez dobrą zabawę  krzewią i podtrzymują kulturę ludową odtwarzając obraz dawnego Jarmarku.  Zależy nam by przy poprzez zorganizowanie zagrody edukacyjne zaprezentować najmłodszym uczestnikom jarmarku codzienność w prastarym Raciążu. Przybliżymy także historię rzemiosła, kupiectwa, pracy w gospodarstwie oraz dawnych zwyczajów i obrzędów.   W ramach wydarzenia zorganizowane zostaną również konkursy: ludycznych teatrów ulicznych oraz rzeźbiarski. W programie wydarzenia przewidziano również koncerty gwiazd polskiej sceny i lokalnych zespołów folkowych. 

Nieodłącznym elementem Jarmarku są Miejsko – Gminne Dożynki  Parafialne, które po raz piąty zorganizowane zostaną 15 sierpnia. To wydarzenie pozwoli mieszkańcom w symboliczny sposób podziękować za zebrane w tym roku plony. Ponadto planuje się prezentacje dobrych praktyk, w tym prezentacje: tradycyjnego rękodzieła artystycznego, potraw tradycyjnych regionalnych opartych na dawnych recepturach,  tradycyjnych przyśpiewek lokalnych, taneczno – wokalna.

Jarmark to doskonała okazja do spotkania się instytucji, producentów  i konsumentów.  Jest to niezwykle sprzyjająca okoliczność do wymiany doświadczeń i wiedzy oraz prezentacji wytworzonych produktów i proponowanych usług, a także ich sprzedaży oraz promocji swojej działalności.

Widzimy się już 14 – 15 sierpnia w parku przy Raciąskim Centrum Kultury. Do zobaczenia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service