do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Szanowni Państwo,

w tej chwili w 18 lokalizacjach na terenie Miasta i Gminy Nowe Miasto znajduje się 72 uchodźców wojennych z Ukrainy. Wśród nich jest 41 dzieci (najmłodsze ma 4 miesiące) i 28 kobiet. Są to informacje przez nas codziennie weryfikowane, bowiem jesteśmy całodobowo w stałym kontakcie z ich polskimi opiekunami.

Jedna z osób bezpośrednio udzielająca opieki uchodźcom przekazała nam prośbę o wsparcie. Niżej podajemy ogólnie miejsce ich zakwaterowania i kontakt do ich polskiego opiekuna. Jeżeli ktoś z Państwa może wspomóc te osoby, bardzo prosimy o bezpośredni kontakt na podany numer telefonu. Dzięki temu Państwa dary będą trafiały bezpośrednio do potrzebujących ludzi.

Zachęcamy do solidarności z uchodźcami wojennymi, ale także z mieszkańcami naszej gminy - naszymi sąsiadami - którzy przyjęli pod swoje dachy te osoby, a tym samym również ogromną odpowiedzialność.

Bardzo prosimy również o udostępnianie naszych informacji – w ten sposób oczywiście również pomagamy J

Z wyrazami szacunku

Zespół Koordynujący Pomoc Uchodźcom z Ukrainy

 

  1. Nowe Miasto, tel.: 608511504

Zgłaszane potrzeby:

  • ręczniki małe i kąpielowe,
  • ścierki kuchenne,
  • artykuły spożywcze o dłuższym terminie ważności: mleko, mąka, cukier, kasze, konserwy, olej itp.

Uwaga: Prosimy o przekazywanie żywności, środków czystości i higieny itp. w oryginalnych opakowaniach. Ubrania, zabawki itp. prosimy by były nowe lub w bardzo dobrym stanie. Zbiórka będzie aktualizowana raz w tygodniu.

 

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl

 
 
 
 

Projekt i wykonanie:  Software & Service