INFORMACJA DLA WYBORCÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH
- Informacje o uprawnieniach wyborców niepełnosprawnych.
- ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH z dnia 10 lipca 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie spisu wyborców ( Dz. U. 2014, poz. 931).
- Informacja o upływie terminów związanych z uprawnieniami wyborców niepełnosprawnych w wyborach do rad gmin, rad powiatu i sejmiku województwa oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, które zostały zarządzone na dzień 16 listopada 2014 r.
- Wzór wniosku o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
- Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborcę niepełnosprawnego.
- Zgoda na przyjęcie pełnomocnictwa do głosowania w wyborach do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Miejsce złożenia dokumentów :
Urząd Gminy, I piętro, pokój nr 7, tel.: 23) 661 49 37, w godz. 8.00 – 16. 00
Termin i sposób załatwienia :
W przypadku, kiedy wniosek spełnia warunki upoważniony pracownik tutejszego Urzędu niezwłocznie uzgadnia z wyborcą lub osobą, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa termin sporządzenia aktu pełnomocnictwa. W razie braku uzgodnienia terminu, termin wyznacza upoważniony pracownik tutejszego Urzędu.
Czynności nie podlegają opłacie skarbowej.
Podstawa prawna :
- Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy ( Dz. U. z 2011 r., Nr 21, poz. 112 ze zm.)
- Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 28 lipca 2011 r. w sprawie sporządzenia aktu pełnomocnictwa do głosowania w wyborach: do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej, do organów stanowiących jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (Dz. U. 2011 nr 157 poz. 936).
- Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 sierpnia 2014 r. w sprawie zarządzenia wyborów do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m. st. Warszawy oraz wyborów wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.