do nagłówka nowe miasto do nagłówka (2) nowe miasto do nagłówka (3) nowe miasto do nagłówka (5) nowe miasto do nagłówka (6) nowe miasto do nagłówka (8) nowe miasto do nagłówka (7) nowe miasto do nagłówka (9) nowe miasto do nagłówka (1)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1. Jakie opłaty od 1 lipca 2013 roku będą ponosić mieszkańcy za wywóz nieczystości stałych?

Mieszkańcy nieruchomości zamieszkałych są zobowiązani do złożenia deklaracji, w której określą wysokość należnej opłaty za wywóz nieczystości stałych. Właściciel takiego gospodarstwa wybiera formę zbierania odpadów: mieszaną lub selektywną, i w zależności od wybranej formy uiszcza miesięczną opłatę na rzecz Gminy Nowe Miasto, w wys. 35,00 lub 25,00zł, a Gmina odbiera odpady na warunkach określonych w regulaminie i uchwałach.

2. Co to znaczy gromadzić nieczystości stałe w sposób selektywny?

Selektywne zbieranie odpadów polega na wyodrębnieniu  z odpadów: papieru i tektury (w tym opakowania, gazety, czasopisma, itd.), metalu, tworzywa sztucznego, szkła i odpadów opakowaniowych ze szkła, w podziale na szkło bezbarwne i kolorowe oraz odpadów ulegających biodegradacji (pochodzenia organicznego). Jednocześnie wyselekcjonowane muszą być tzw. elektrośmieci i odpady wielkogabarytowe. Pozostałość, po wysegregowaniu w/w odpadów – to odpad komunalny.

3. Ile odpadów  miesięcznie może oddać każde gospodarstwo domowe?

Gmina odbierze od Państwa każdą ilość odpadów segregowanych oraz każdą ilość odpadów zmieszanych.

4. Kto wyposaża gospodarstwo domowe w pojemniki  do zbierania odpadów?

Gospodarstwo domowe musi być wyposażone w pojemnik do odpadów zmieszanychwe własnym zakresie, zaś pojemniki lub worki do segregacji zabezpieczy przedsiębiorca, który zostanie wyłoniony w przetargu przeprowadzonym przez Gminę, na wywóz nieczystości stałych z gospodarstw  domowych zamieszkałych.

5. Mieszkańcy mają obecnie zawarte umowy z przedsiębiorstwami na wywóz nieczystości stałych. Co z tymi Umowami?

Każdy właściciel gospodarstwa, w którym zamieszkują mieszkańcy,  który obecnie ma zawartą umowę na wywóz nieczystości stałych winien ją wypowiedzieć przedsiębiorstwu w taki sposób aby uległa ona rozwiązaniu na dzień 30 czerwca 2013r. Nowy system, w którym Gmina będzie zajmowała się wywozem odpadów stałych z gospodarstw zamieszkałych,  będzie obowiązywał od 1 lipca 2013r.

 

Opracownie: Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji

 
 
 
 
 
 

© Copyright ugnowemiasto.pl